Понеділок, 19.08.2019, 04:44

Вітаю Вас Гість | RSS
Мудрість Віків
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Пошук на сайті

Форма входу

Категорії розділу
Бесіда [5]
Сценарій [2]
Цікавинки [5]
Анкета, тести [7]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Бесіда

День Соборності України

22 січня – День Соборності України

  У лютому 1917 року в Росії відбулася подія, яка, можна сказати змінила хід історії. УУ Росії до влади прийшли більшовики на чолі з Володимиром Леніним. На революційній хвилі відновилися спроби й державного відродження України. У березні 1917 року в Києві було створено Центральну Раду. Очолив її відомий український історик Михайло Грушевський. У результаті державного перевороту у квітні 1918 року до влади прийшов гетьман Павло Скоропадський. Цей державний діяч опікувався питаннями українських збройних сил, дипломатичних звязків з іншими державами , зміцнення місцевої влади. Багато зусиль гетьман доклав задля розвитку національної освіти та науки. Але достатньої підтримки Скоропадський не отримав , тому в грудні 1918 року змушений бкв піти з Києва разом ізнімецькими військами. 22 січня 1918 року було проголошено Четвертий універсал українського уряду. У ньому Україна проголошувалася самостійною державою – Українською Народною Республікою.

  Після гетьмана Скоропадського державу очолила Директорія – наступний український уряд. На чолі Директорії стали Володимир Винниченко та Симон Петлюра, діячі одного з попередніх урядів – Центральної Ради. Правління цього уряду також було не тривалим, оскільки його члени не могли дійти згоди.

  Отже, у 1918-1919 рр , після революційних подій у Росії, на теренах нашої держави тоочилася громадянська війна. Весь народ був розділений за політичними інтересами, за якими зазвичай стояло просте прагнення до спокійного та заможного життя. Спокійно вирішити цю проблему не вдалося – сварилися родичі,зі зброєю виступали один проти одного колись найближчі друзі.. Хтось поділяв методи боротьби більшовиків, хтось категорично був проти, а тому виступав на протилежному боці. Анархісти діяли здебільшого самостійно, інколи підтримуючи більшовиків, то їхніх супротивників.

  Поки криваві події відбувались на Лівобережжі, на Правобережжі, у Львові, 13 листопада 1918 року оголосили утворення ЗУНР. Церемонія об’єднання УНР та ЗУНР відбулася з дотриманням усіх належних урочисточтей 22 січня 1919 року. При цьому ЗУНР, увійшовши до складу УНР на правах федерації, зберегла власну адміністрацію, уряд, право на вирішення зовнішньополітичних питань.

  Остаточне ухвалення Акту злуки планувалося на засіданні першого українського парламенту, але історія розпорядилася так, що цей парламент так ніколи не було скликано. До того часу УНР вже припинила своє існування. Уже за два тижні після проголошення Акту злуки уряд нашої держави  під натиском Червоної армії бів змушений залишити територію України.

  Отже , соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрієюнашого народу.

  Зараз, оцінючи події минулих часів загалом Акт злуки українських земель, зокрема, дослідники схиляються до думки, що, незважаючи на те, що цей Акт мав певною мірою формальний характер, усе ж таки він відіграв надзвичайно важливу роль, на кілька подальших десятиліть визначивши розвиток і формування політичних сил в Україні. Він також вплинув на національне самоусвідомлення українців. Це був перший за останні років шістсот рішучий крок нашого народу до обєднання.

  Ідею соборності було визначено як одну з найважливіших задач у процесіукраїнського державотворення.

  Для жителів сучасної України цей день є важливим національним святом, його святкування супроводжується урочистостями на державному рівні.


Категорія: Бесіда | Додав: Aeternitas (01.11.2013)
Переглядів: 1058 | Теги: бесіда, свято, День Соборності України | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Copyright MyCorp © 2019Конструктор сайтів - uCoz